Wydawnictwo


Mamago jest wydawnictwem książek dla dzieci. Powstało z miłości do naszych pociech. Z chęci, by rozwijały się w kontakcie z dobrą literaturą w pięknej oprawie.

Wierzymy, że książki skierowane do najmłodszych powinny przekazywać treści zarówno poprzez mądre słowo jak i pobudzającą wyobraźnię ilustrację. Pragniemy by nasi młodzi czytelnicy odkrywali na nowo rodzimych klasyków. Poprzez współpracę z ciekawymi ilustratorami pragniemy uwrażliwiać naszych odbiorców na to, co w obrazie ma wartość artystyczną.

 


Małgorzata Cubrzyńska_MamagoMałgorzata Cubrzyńska
– z zawodu ekonomistka, z zamiłowania fotograf amator. W wolnym czasie pisze opowiadania dla dwóch córek, które właśnie zaczynają swoje samodzielne przygody z książkami.

 

 

 

 

 

Magda Kacprzak

Magdalena Kacprzak-Wysocka – z zawodu aktorka i dziennikarka. Z zamiłowania aktorka. Mama 8-letniej dziewczynki i dużo młodszego chłopczyka – miłośnika samochodów i książek o samochodach. Wraz z przyjaciółką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych jest m.in. autorką serii bajek stworzonych na podstawie tekstów Ignacego Krasickiego.

 

 

 

 

 

 

Materiał z programu „Pytanie na śniadanie” zrealizowany na nasz temat w księgarni Tęczowa Sowa.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/17804075/zalozyly-wydawnictwo-i-wydaly-krasickiego

tvp zdjecie