Spotkanie z ilustratorką-warsztaty w Zaczytaniu


Niedaleko Warszawy, w Józefowie, znajduje się mała księgarnia dla dzieci. Żadna z książek, które stoją na półkach – nie znalazła się tam przypadkowo. Panie sprowadzające książki do Zaczytania – bo tak nazywa się ta księgarnia – bardzo je starannie dla swoich małych odbiorców wybrały. Jest nam więc szczególnie miło, że nasz „Jaś” znalazł swoje miejsce także tam. 

Mało tego, można powiedzieć, że nieźle się tam zadomowił! W najbliższą zaś sobotę panoszyć się tam będzie na dobre! Zapraszamy wszystkie dzieci z Józefowa i okolic, z Warszawy, i nie tylko, na kolejne już warsztaty z „Jasiem”. A ściślej mówiąc na warsztaty z Magdaleną Nowakowską – Troniewską, która postać Jasia narysowała.

Tak naprawdę Jasia wymyślił trzy wieki temu Ignacy Krasicki. Napisał o nim mądrą i zabawną historyjkę, która może być przestrogą także dla nas współczesnych. Dlatego też bajka „Jaś” przybrała dzięki naszej ilustratorce, współczesny wygląd. Magdalena Nowakowska – Troniewska stworzyła nie tylko ilustracje do książki, ale też całą ją zaprojektowała. Jest to ciekawa umiejętność, którą teraz, na warsztatach, Magda przekazuje dzieciom.

Przyjdź zatem i zaprojektuj własną książkę pod okiem profesjonalisty. Zobacz jak powstawała książka „Jaś”!

Czekamy na Ciebie w Księgarni Zaczytanie, w Józefowie, przy ul. 3 Maja 90 w sobotę 22 listopada o godzinie 11.00!

Obowiązują zapisy (e-mailowo (kontakt@zaczytanie.pl), telefonicznie (22 779 34 88, 690 800 480) lub osobiście w księgarni).

Zachęcamy także do zakupu książki „Jaś” – pierwszej publikacji Wydawnictwa Mamago. Przy okazji warsztatów obiecujemy promocyjną cenę oraz autograf ilustratorki :)