Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci


Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci życzymy wszystkim małym czytelnikom, by od najmłodszych lat wzrastali wśród książek, by książki były ich bliskimi przyjaciółmi, do których się tęskni, którzy prowadzą przez świat, którzy nigdy nie zawodzą i zawsze służą mądrym słowem.

 

Historie pisane wieki temu przez Hansa Christiana Andersena zna cały świat – bo kto nie słyszał choćby o „Dziewczynce z zapałkami” czy „Księżniczce na ziarnku grochu”? Siła bajek Andersena jest tak ogromna, że zostają w sercach każdego pokolenia na zawsze. To opowieści, do których się wraca. Dlatego właśnie rocznica urodzin tego pisarza– 2 kwietnia – stała się idealną datą do świętowania istnienia książek skierowanych do najmłodszych.

 

Ponieważ dobrze wybrane książki, to inwestycja w rozwój młodego człowieka, życzymy także wszystkim dorosłym, by zawsze szukali wartościowych tytułów dla swoich pociech. Niech książki podsuwane dzieciom będą dostosowane do ich wieku, odpowiadają ich zainteresowaniom, uczą otwartości, wiary w siebie, empatii, poszerzają wyobraźnię. Niech rozwijają poprzez słowo oraz intrygującą, ciekawą ilustrację pozostawiającą im pole do ćwiczenia fantazji. Niech nie będą to tylko książki modne i kolorowe ale przemyślane i starannie wydane!

 

Dla naszego Wydawnictwa Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest podwójnym świętem. To właśnie 2 kwietnia zeszłego roku Mamago rozpoczęło swoją działalność. Wszystkim, z którymi do tej pory przyszło nam współpracować bardzo dziękujemy. Serdecznie pozdrawiamy także czytelników naszych publikacji mając nadzieję, że książki Wydawnictwa Mamago sprawiły Wam wiele radości.

 

 

andersen3