Dzień Dziecka – życzymy dużo radości


OLYMPUS DIGITAL CAMERADzień Dziecka już za parę dni. Najmłodszym należy się tego dnia przede wszystkim nasza obecność, uściski, całusy, dobra zabawa, może jakiś podarunek. A jeśli podarunek to oczywiście namawiamy do zakupu fajnych książek!

Dla dzieci do 6 lat proponujemy intensywnie zieloną książeczkę ze wstążeczką, która kryje w środku piękną, mądrą i zarazem zabawną bajkę o Jasiu. Tekst napisał dawno temu Ignacy Krasicki, a my, wraz z ilustratorką odkurzyłyśmy go, nadając książeczce nowoczesny wygląd. To także obowiązkowa pozycja dla wszystkich małych Jasiów :)

Dla nieco starszych dzieci, mamy wspaniałą publikację o fotografii – taką już prawie z kategorii: książki dla młodzieży. Z doświadczenia wiemy, że dzieciom w wieku szkolnym, które powoli przestają się bawić lalkami i samochodami, wcale nie jest łatwo podarować coś, co będzie dla nich interesujące. Dlatego tym bardziej polecamy „Foto elementarz” Wojciecha Walczuka zawierający podstawy wiedzy o fotografii. Książka napisana jest przystępnym językiem, mówi o tym wszystkim, co w fotografii uniwersalne: jak kadrować, jak uporać się ze światłem, gdzie umieścić temat zdjęcia… Młodzi czytelnicy znajdą tam także ciekawe propozycje zabaw fotograficznych, cenne podpowiedzi i przestrogi. „Foto elementarz” to jedna z tych książek, do których można zaglądać całe życie i która może przyczynić się do rozbudzenia nowej, rozwijającej pasji.

Wydawnictwo książek dla dzieci i młodzieży Mamago – z okazji Dnia Dziecka – mocno „przytula” wszystkie dzieci i życzy im radości każdego dnia!